لباس آقایان

کراوات یک داماد باید چگونه باشد؟

در مراسم هایی مثل عروسی متاسفانه افراد زمان  کمتری برای تهیه کت  و شلوار و طرز پوشش داماد می گذارند.زیرا آن ها تصور می کنند بیشتر توجه افراد به عروس و لباس عروس می باشد.اما انتخاب و پوشیدن لباس داماد نیز اصول و قوانین خاص خودش را دارد مثلا یکی از مهم ترین اکسسوری هایی که در جذابیت یک داماد تاثیر دارد کراوات است در این مقاله به بررسی نکاتی در زمینه ست کردن کراوات داماد می پردازیم.

اندازه طول و عرض کراوات داماد

یکی از مهم ترین نکاتی در بستن کراوات باید رعایت کرد اندازه کراوات می باشد اگر اندازه کراوات مناسب نباشد و کوتاه یا بزرگ ظاهرتان را نامرتب و نامناسب نشان می دهد.به طور معمول اندازه کراوات باید به گونه ای باشد که به سختی به خط کمربندتان برسد اگر کمی بالاتر و پایین تر از آن باشد تاثیر منفی در استایلتان ایجاد می کند.از بستن کراوات های خیلی پهن و عریض جلوگیری نمایید بهتر است عرض کراواتتان بین ۴.۵ تا ۶ سانتی متر باشد.بستن کراوات های عریض قدرت انتخاب شما را در زمینه طرح،رنگ،جنس و نحوه ست کردن آن با کت و شلوارکمتر می کند.

نحوه گره زدن کراوات

گره کراوات عامل اصلی شیک پوشی شما می باشد. باید حتما از محکم بودن گره کراوات مطمئن شوید. گره کراوات در مدل های مختلفی وجود دارد که بهتر است حداقل یک مدل از آن را یاد بگیرید. برای داشتن یک ظاهر شیک و ساده گره ساده و یا گره چهار در دست را  به شما پیشنهاد می دهیم. پهنای گره با با پهنای یقه همانگ نمایید.

سنجاق یا گیره نگهدارنده کراوات

سنجاق یا گیره نگهدارنده کراوات یکی از اکسسوری‌هایی است که افراد زیادی در استفاده از آن دچار اشتباه می شوند و به دلیل ناآگاهی از نحوه استفاده از آن استایل خود را زیر سوال می برند. در واقع سنجاق کراوات قسمت زیری و رویی کراوات را به لبه پیراهن وصل می کند. محل قرارگیری گیره نگهدارنده کراوات باید بین دکمه سوم و چهارم باشد. پهنای گیره نگهدارنده باید با پهنای کراوات متناسب باشد.نه خیلی کوچک  و نه خیلی بزرگ باشد.توصیه می شود رنگ سنجاق را با رنگ اکسسوری هایی مثل ساعت،انگشتر،سگک کمربند و کفش هماهنگ انتخاب کنید.

نکات کلی درمورد کراوات دامادی

  • اگر پیراهن شما سفید است بهتر است کراوات مشکی از جنس سیلک انتخاب نمایید تا پوششی خاص و بی نظیر را تجربه نمایید.
  • رنگ و طرح کراوات و پوشت شما باید حتما با یکدیگر متنفاوت و در تناسب باشند.
  • اگر قدرت انتخاب کراوات طرح دار را ندارید می توانید از کراوات های ساده و بدون طرح استفاده کنید.
  • گیره نگهدارنده کراوات را هرگز فراموش نفرمایید.
  • از محکم بودن گره کراوات اطمینان حاصل نمایید.
  • پارچه کراوات را متناسب با فصل انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز کل

امتیاز کاربران: ۴ ( ۱ رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

توجه

لطفا قبل از شروع گفتگو ، حتما پیام رسان واتساپ را نصب کنید

×
بستن
بستن